Aasa – opinie i recenzja

Firma pożyczkowa Aasa, działająca w Polsce od 2010 roku, wywodzi się ze Skandynawii, gdzie znajduje się siedziba Aasa Global. Dzięki aktywnej działalności, Aasa nawiązała współpracę z ważnymi graczami na rynku finansowym, takimi jak bank BZ WBK.

Głównym obszarem działalności firmy jest udzielanie pożyczek ratalnych, z zachowaniem typowych cech internetowych chwilówek – cały proces odbywa się online, z minimalną ilością formalności dla klienta, bez konieczności wychodzenia z domu.

Aasa Polska – kontakt i dane firmy

Dokładna nazwa firmy: Aasa Polska S.A
Siedziba firmy: ul.Hrubieszowska 2, Warszawa
E-mail: info@aasapolska.pl
Strona WWW: www.aasapolska.pl
Telefon kontaktowy: 801 40 40 40
Godziny pracy: Pon. – Pt.: 8:00 – 19:00
NIP: 5252528111
REGON: 146017266
KRS: 0000411939

Wnioskuj o pożyczkę Aasa

Pożyczka Aasa – szczegóły oferty

Typ pożyczki: Ratalna

Maksymalna kwota pożyczki: 10 000 złotych, przy okresie spłaty od 18 do 24 miesięcy. Pożyczki niższe mogą być zaciągnięte na krótsze okresy: od 2000 do 9000 złotych przy minimalnej ilości 13 rat, a także 1000 złotych przy minimalnej ilości 6 rat.

Rejestry sprawdzane przez AASA: BIK, BIG, KRD i ERIF.

Potrzebne dokumenty: Polski, ważny dowód osobisty. Może być potrzebny, ale nie musi, wyciąg z konta bankowego, zaświadczenie o zatrudnieniu lub pobieraniu innych świadczeń.

Zabezpieczenie: Nie ma potrzeby ustanawiania gwarantów ani zabezpieczeń.

Przedłużenie okresu spłaty: Nie.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie.

Kto może ubiegać się o pożyczkę w Aasa?

Proces ubiegania się o pożyczkę w Aasa odbywa się online, więc klient musi być przygotowany – musi mieć aktywny telefon komórkowy, adres e-mail oraz konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej.

Osoba ubiegająca się o pożyczkę w Aasa musi mieć od 20 do 80 lat. Musi być także obywatelem polskim i posiadać stały adres zamieszkania w Polsce oraz stabilne dochody, na podstawie których Aasa oceni jej zdolność kredytową.

Niestety, osoba wpisana w którykolwiek z rejestrów: BIK, BIG, KRD i EFIR nie otrzyma pożyczki w Aasa. Nie ma jednak wymogu spłacenia poprzedniej pożyczki przed ubieganiem się o kolejną – można spłacić tylko połowę pożyczki, aby złożyć wniosek o kolejną.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w Aasa?

  1. Określenie kwoty pożyczki i okresu spłaty. Kwotę pożyczki można ustawić przy użyciu kalkulatora pożyczkowego na stronie internetowej aasapolska.pl. Kalkulator pokaże także koszt pożyczki oraz wysokość miesięcznej raty. Po wybraniu odpowiednich parametrów klient musi kliknąć przycisk „złóż wniosek”.
  2. Rejestracja. Klient zostanie przekierowany na formularz rejestracyjny, w którym należy podać dane osobowe, adresowe, informacje dotyczące zatrudnienia oraz numery PESEL i dowodu osobistego.
  3. Potwierdzenie danych osobowych. W Aasa można potwierdzić swoje dane za pomocą konta na Facebooku. Nie jest to obowiązkowe, ale klienci, którzy to zrobią, otrzymają od Aasa rabat w wysokości 10 złotych.
  4. Decyzja o przyznaniu pożyczki. Aasa powinna poinformować klienta o swojej decyzji w ciągu godziny, a klient musi zaakceptować tę decyzję.
  5. Podpisanie umowy. Klient otrzyma papierową wersję umowy od kuriera, który następnie dostarczy ją z powrotem do siedziby Aasa.
  6. Wypłata środków. Aasa nie narzuca konkretnego sposobu wypłaty środków. Klient ma trzy opcje do wyboru:
  1. Kolejna pożyczka. Klient korzysta ze swojego profilu, przez który może złożyć wniosek.

Ile kosztuje pożyczka w Aasa?

Niestety, Aasa nie oferuje swoim klientom żadnej formy darmowej pożyczki. W każdym przypadku klient musi liczyć się z dodatkowymi kosztami, takimi jak:

Biorąc pod uwagę powyższe koszty, maksymalna kwota pożyczki w wysokości 10 000 złotych, spłacana w ciągu dwóch lat, generuje koszty w wysokości 7902 złote, a kwota 5000 złotych kształtuje się na poziomie 3625,57 złotych.

Spłata pożyczki w Aasa. Jak to zrobić?

Spłata pożyczki powinna nastąpić na konto bankowe wskazane przez Aasa w umowie pożyczki oraz na indywidualnym koncie klienta, gdzie znajduje się ustalony harmonogram spłaty rat.

Oczywiście, jeśli klient chce, może spłacić całą pożyczkę lub poszczególne raty wcześniej niż wynika to z umowy, w dowolnym momencie. W takim przypadku zarówno oprocentowanie, jak i inne koszty zmniejszą się proporcjonalnie do czasu spłaty. Aasa wymaga jednak wcześniejszego powiadomienia o planowanej wcześniejszej spłacie.

W szczególnych okolicznościach (np. w przypadku choroby lub innych poważnych zdarzeń losowych) można również ustalić indywidualny harmonogram spłaty. Aasa nie przewiduje przedłużenia okresu spłaty, ale jest skłonna do rozwiązania problemu z klientem, który znalazł się w trudnej sytuacji.

Warto to zrobić, ponieważ w przypadku unikania spłaty, Aasa nalicza odsetki kar w wysokości 14% rocznie za opóźnienie. Jeżeli wezwania do zapłaty nie przyniosą rezultatu, sprawa może zostać przekazana do windykacji, co wiąże się z dodatkowymi kosztami dla klienta.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe: