Extraportfel – opinie i recenzja

ExtraPortfel to jedno z wielu przedsiębiorstw pożyczkowych, które oferują szybkie pożyczki przez internet, minimalizując ilość formalności, szybko rozpatrując wnioski i stosując przejrzyste zasady. ExtraPortfel oferuje korzystne warunki oraz atrakcyjne oprocentowanie, a także promocje dla nowych klientów.

Dokładna nazwa firmy: Creamfinance Poland Sp. z o.o.
Siedziba firmy: ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa
E-mail: info@extraportfel.pl
Strona WWW: www.extraportfel.pl
Telefon kontaktowy: 22 388 66 66
Godziny pracy: Pn. – Pt. 08:00 – 22:00, Sb. – Ndz. 09:00-18:00
NIP: 525-254-89-58
REGON: 363682923
KRS: 0000453034

Kto może skorzystać z oferty w ExtraPortfel?

ExtraPortfel jest dostępny dla szerokiego kręgu klientów, jednak wiek może stanowić pewne ograniczenie, ponieważ pożyczkę można wziąć od 21. do 70. roku życia. Potencjalny klient ExtraPortfel musi posiadać polskie obywatelstwo i stałe miejsce zamieszkania w Polsce. Dodatkowo wymagane jest posiadanie stałego zatrudnienia, które umożliwi spłatę pożyczki.

Niestety, ExtraPortfel może odmówić pożyczki klientowi, który nie ma odpowiedniej historii kredytowej i jest wpisany do którychkolwiek z wcześniej wspomnianych rejestrów.

Klient musi również posiadać niezbędne rzeczy do zaciągnięcia pożyczki online, takie jak: aktywny telefon komórkowy, adres e-mail oraz konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej. Ponadto, musi założyć osobisty profil klienta na stronie extraportfel.pl.

Proces zaciągania pożyczki w Extraportfel – krok po kroku

  1. Określenie kwoty pożyczki i okresu spłaty. Na stronie extraportfel.pl znajduje się kalkulator pożyczkowy, który umożliwia wygodne ustalenie pożądanej kwoty pożyczki oraz okresu spłaty. Klient przed zaciągnięciem pożyczki zostanie poinformowany o całkowitej kwocie, którą będzie musiał zwrócić. Następnie wystarczy kliknąć przycisk „weź pożyczkę”.
  2. Rejestracja i składanie wniosku. Klient zostanie automatycznie przeniesiony do formularza zgłoszeniowego, który zawiera wniosek i wymaga podania szczegółowych informacji, takich jak dane osobowe, adresowe, okres zamieszkania pod obecnym adresem oraz numer telefonu do pracodawcy.
  3. Potwierdzenie rejestracji i danych bankowych. Weryfikacja danych w ExtraPortfel odbywa się za pomocą bezpiecznej aplikacji Instantor. Nie jest już konieczne dokonywanie przelewu, ponieważ aplikacja pobiera potrzebne informacje. Klient musi jedynie zalogować się przy użyciu swojego loginu i hasła do bankowości elektronicznej. Konto użyte do weryfikacji nie może być współdzielone z innymi osobami.
  4. Przyznanie pożyczki. Decyzje w ExtraPortfel są podejmowane automatycznie przez system, który weryfikuje dane klienta. Przyznanie pożyczki następuje zazwyczaj w ciągu kilkunastu minut, jeśli wniosek zostanie złożony w dniu roboczym. W razie potrzeby pracownik ExtraPortfel może skontaktować się telefonicznie z klientem w celu uzyskania dodatkowych informacji. Klient otrzyma również decyzję SMS-em i e-mailem, nawet jeśli będzie ona negatywna.
  5. Wypłata środków. Pieniądze zostaną natychmiastowo wypłacone po przyznaniu pożyczki, jednak czas ich zaksięgowania na koncie klienta zależy od godzin sesji bankowych i banku, w którym klient ma konto. W każdym przypadku środki powinny być zaksięgowane na koncie klienta w ciągu maksymalnie 24 godzin.
  6. Kolejne pożyczki. Klient może zalogować się na swoim osobistym profilu klienta i złożyć wniosek o pożyczkę, bez konieczności ponownej weryfikacji danych.

Jakie są koszty pożyczki w Extraportfel?

Dzięki specjalnej ofercie dla nowych klientów, pierwsza pożyczka o wartości do 2000 złotych nie wiąże się z żadnymi kosztami. Kolejne pożyczki są obłożone stałym oprocentowaniem w wysokości 10% w skali roku oraz prowizją dla ExtraPortfel, która zależy od kwoty pożyczki i terminu spłaty i wynosi od 18,7% do 29,9%. Przykładowe koszty pożyczki mogą być przedstawione w sposób następujący:

Koszt pożyczki o maksymalnej kwocie 5000 złotych i maksymalnym okresie spłaty wynosi 1491 złotych. Pożyczka o mniejszej wartości, 3000 złotych i spłacona w ciągu 30 dni, będzie kosztować klienta 838 złotych.

Spłata pożyczki w ExtraPortfel

Spłata pożyczki w ExtraPortfel odbywa się jednorazowo, najpóźniej w dniu określonym w umowie. ExtraPortfel regularnie informuje klienta o zbliżającym się terminie spłaty pożyczki za pomocą SMS-a i e-maila. Oczywiście, klient nie musi czekać do ostatecznego terminu, jeśli ma środki na spłatę. Wcześniejsza spłata jest korzystniejsza dla klienta, ponieważ zmniejsza kwotę prowizji i odsetek.

W przypadku problemów ze spłatą, warto skorzystać z refinansowania pożyczki zaciągniętej u innego pożyczkodawcy, który współpracuje z ExtraPortfel. Niestety, wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jednakże, warto skorzystać z opcji refinansowania, ponieważ brak terminowej spłaty pożyczki wiąże się z poważnymi konsekwencjami. ExtraPortfel zacznie naliczać karne odsetki w wysokości 14% już od pierwszego dnia po terminie spłaty. Jeśli klient nie spłaci pożyczki pomimo upomnień (listowych, mailowych lub telefonicznych), ExtraPortfel może przekazać dług do firmy windykacyjnej lub do sądu, a następnie do postępowania komorniczego. Niespłacony dług uniemożliwi także zaciągnięcie kolejnej pożyczki, ponieważ ExtraPortfel zgłosi dłużnika do odpowiednich rejestrów kredytowych.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe: