KredytZen – opinie i recenzja

kredytzen logotyp

KredytZEN to kolejna estońska marka, która odnosi sukcesy na polskim rynku pożyczek. Większość wniosków w KredytZEN jest pozytywnie rozpatrywana – aż 90% z nich jest akceptowanych. Oferowane pożyczki są w niskich kwotach, co sprawia, że są dostępne dla większej liczby klientów.

Dokładna nazwa firmy: Zen Media International OÜ
Siedziba firmy: Aleje Jerozolimskie 28, Warszawa
E-mail: info@kredytzen.pl
Strona WWW: 
Telefon kontaktowy: (372) 6113900
Godziny pracy: 
NIP: 
REGON: 
KRS: 

Informacje o pożyczce Kredyt Zen

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 500 złotych w przypadku pierwszej pożyczki za darmo; 4000 złotych w przypadku każdej kolejnej pożyczki. W każdym przypadku okres spłaty wynosi 15 lub 30 dni.

Rejestry sprawdzane przez Kredyt ZEN: Biura Informacji Kredytowej

Potrzebne dokumenty: Ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Nie ma potrzeby ustanawiania żadnych zabezpieczeń.

Przedłużenie okresu spłaty: Nie

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie

Kto może ubiegać się o pożyczkę w KredytZEN?

Klienci, którzy chcą złożyć wniosek o pożyczkę w KredytZEN, muszą spełniać następujące kryteria:

Choć KredytZEN sprawdza bazy Biur Informacji Kredytowej, znalezienie się w tych rejestrach nie wyklucza możliwości otrzymania pożyczki. Klient musi jednak wykazać zdolność kredytową oraz udokumentować dochody wystarczające do spłaty pożyczki. W przypadku posiadania już aktywnej pożyczki w KredytZEN, kolejna nie zostanie udzielona.

Klient musi być w stanie ubiegać się o pożyczkę przez internet i posiadać odpowiednie narzędzia, takie jak konto bankowe, aktywny numer telefonu, adres e-mail oraz osobisty profil na stronie kredytzen.pl.

Pożyczka KredytZen – jak wnioskować?

  1. Ustalenie kwoty pożyczki: Klient może szybko i łatwo ustawić żądaną kwotę pożyczki oraz okres spłaty za pomocą kalkulatora pożyczkowego na stronie kredytzen.pl. Dzięki temu przed złożeniem wniosku klient jest świadomy wszystkich związanych z pożyczką kosztów. Jeśli warunki są akceptowalne, należy kliknąć przycisk „Złóż wniosek”.
  2. Rejestracja i wniosek: Pierwsza pożyczka wymaga wypełnienia formularza rejestracyjnego, który tworzy indywidualne konto klienta na stronie kredytzen.pl. Rejestracja jest jednocześnie wnioskiem i zajmuje zazwyczaj kilka minut. Formularze wymagają podania danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, dane z dowodu osobistego, informacje o zatrudnieniu, numer telefonu i adres e-mail.
  3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych: KredytZEN przeprowadza weryfikację telefoniczną, która obejmuje informacje podane przez klienta w formularzu. Weryfikowane są szczególnie dane dotyczące zatrudnienia oraz konta bankowego (czy należy ono do klienta). KredytZEN sprawdza również, czy numer telefonu użyty do złożenia wniosku jest zarejestrowany na nazwisko klienta.
  4. Decyzja o przyznaniu pożyczki: Po weryfikacji danych podanych we wniosku klient musi zazwyczaj poczekać kilkanaście minut. Decyzję o przyznaniu pożyczki (pozytywną lub negatywną) KredytZEN przekazuje klientowi za pomocą wiadomości SMS oraz e-maila.
  5. Wypłata środków: Pieniądze są natychmiastowo przekazywane na konto klienta po przyznaniu pożyczki. Czas zaksięgowania środków na koncie zależy od harmonogramu sesji bankowych, ale w najgorszym przypadku nie przekracza 24 godzin.
  6. Kolejna pożyczka: Procedura ubiegania się o kolejne pożyczki jest uproszczona i nie wymaga rejestracji ani weryfikacji telefonicznej. Klient może skorzystać ze swojego konta na kredytzen.pl i wybrać opcję „Złóż wniosek”, oczywiście po spłacie poprzedniej pożyczki.

Koszty pożyczki w KredytZEN:

Pierwsza pożyczka w KredytZEN jest darmowa, jednak w przypadku kolejnych pożyczek klient musi ponieść dodatkowe koszty. Składają się one z odsetek od podstawowej kwoty pożyczki (stałe 10% w skali roku) oraz prowizji, która zależy od kwoty pożyczki i okresu spłaty. Całkowite koszty wahają się od kilkunastu do ponad 25 procent wartości podstawowej pożyczki.

Przykładowe koszty pożyczki wyglądają następująco:

Spłata pożyczki KredytZen

Spłata pożyczki w KredytZEN: Pożyczkę należy spłacić nie później niż w ustalonym terminie umowy. Informacje dotyczące spłaty, takie jak termin, numer konta bankowego oraz tytuł przelewu, można znaleźć na indywidualnym profilu klienta na stronie kredytzen.pl. KredytZEN przypomni klientowi o zbliżającym się terminie spłaty, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień.

Oczywiście istnieje możliwość spłacenia pożyczki wcześniej niż planowano. W takim przypadku klient ma korzyść z niższych odsetek i prowizji za nieużyty okres pożyczki. Należy jednak uważać, ponieważ KredytZEN nie umożliwia przesunięcia terminu spłaty nawet o jeden dzień. Za każde opóźnienie firma nalicza odsetki karne w wysokości 14% w skali roku.

W przypadku braku reakcji klienta na wezwania do spłaty, KredytZEN zastrzega sobie prawo do podjęcia dodatkowych działań, takich jak wszczęcie postępowania sądowego (a w konsekwencji komorniczego) lub przekazanie długu firmie windykacyjnej. Klienci, którzy nie spłacają pożyczki terminowo, mogą zostać wpisani do Biura Informacji Kredytowej (BIK), co utrudni im uzyskanie pożyczki w przyszłości.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe: