Kuki – opinie i recenzja

Firma Ducatos, która jest właścicielem marki Kuki, jest jedną z najbardziej opłacalnych firm pożyczkowych na rynku dla klientów. Wyróżnia ją dostępność wysokich kwot pożyczek zarówno dla nowych, jak i stałych klientów, łatwość i intuicyjność korzystania z dedykowanej strony internetowej oraz ogromna szybkość działania. Klienci Kuki mogą skorzystać z różnych korzyści, takich jak niezawodna infrastruktura techniczna, możliwość przedłużenia okresu spłaty oraz szybkie otrzymanie pieniędzy dzięki posiadaniu wielu rachunków bankowych w różnych bankach przez Kuki.

Dokładna nazwa firmy: Ducatos Sp. z o. o.
Siedziba firmy: ul. Postępu 18B, Warszawa
E-mail: info@kuki.pl
Strona WWW: www.kuki.pl
Telefon kontaktowy: 22 349 94 10
Godziny pracy: Pon. – Pt. 08:00 – 22:00, Sb.-Ndz. 9:00-17:00
NIP: 7010645707
REGON: 366164896
KRS: 0000655385

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Rodzaj pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 3000 złotych przy pierwszej pożyczce za darmo, a 8000 złotych przy każdej kolejnej pożyczce. W obu przypadkach okres spłaty może wynosić od 1 do 30 dni.

Rejestry sprawdzane przez Kuki: Biuro Informacji Kredytowej i Biuro Informacji Gospodarczej

Wymagane dokumenty: Dowód osobisty wydany przez polskie władze.

Zabezpieczenie: Nie ma potrzeby ustanawiania żadnego rodzaju zabezpieczenia w Kuki.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak, na 7, 14 lub 30 dni. W przypadku pierwszej pożyczki możliwe jest dwukrotne przedłużenie.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Tak.

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O POŻYCZKĘ W KUKI?

Kuki udziela pożyczek obywatelom polskim w wieku od 20 do 75 lat. Aby ubiegać się o pożyczkę, pożyczkobiorcy muszą posiadać stały adres zamieszkania w Polsce oraz dochody (pochodzące z zatrudnienia, działalności gospodarczej, renty lub emerytury), które umożliwią spłatę zobowiązania. Dodatkowo, muszą być konsumentami (osobami fizycznymi, nie działającymi w imieniu firm lub przedsiębiorstw) oraz posiadać zdolność do zawierania umów i czynności prawnych.

Zgodnie z zasadami Kuki, pożyczki nie są udzielane osobom figurującym w bazach danych BIK i BIG, ani tym, którzy nie spłacili poprzedniej pożyczki w Kuki.

Kilka dodatkowych wymagań dotyczy procesu zaciągania pożyczki online. Klienci będą potrzebować: konta bankowego, aktywnego numeru telefonu i adresu e-mail oraz założonego konta klienta na stronie kuki.pl.

POŻYCZKA W KUKI KROK PO KROKU

Kuki oferuje prosty i szybki proces pożyczkowy.

  1. Wybór kwoty pożyczki i okresu spłaty. Klient może to zrobić za pomocą specjalnego kalkulatora dostępnego na stronie kuki.pl. Proste suwaki na stronie (dostępne zarówno dla pierwszej pożyczki, jak i kolejnych) pokażą klientowi również koszty związane z pożyczką. Następnie należy kliknąć „weź pożyczkę” i przejść do formularza rejestracyjnego.
  2. Rejestracja i wniosek. Klient musi wypełnić formularz rejestracyjny, który jest wymagany tylko przy pierwszej pożyczce. Formularz ten jest połączony z prostym wnioskiem, który wymaga podstawowych danych, takich jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, informacje o dochodach i miesięcznych wydatkach, oraz numer PESEL i dowodu osobistego.
  3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych. Weryfikacja obejmuje wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza na jeden z rachunków bankowych Kuki. Na stronie kuki.pl w zakładce „kontakt” znajdują się nazwy wszystkich banków, w których Kuki posiada rachunki bankowe. Opłatę należy przelać na rachunek, na którym klient ma własne konto. To przyspieszy proces przyznawania pożyczki. Ważne jest, aby nie korzystać z konta należącego do innej osoby lub konta współdzielonego z innymi. Przyjmowane są tylko przelewy z kont OSOBISTYCH.
  4. Przyznanie pożyczki. Decyzje w Kuki są podejmowane w kilkanaście minut dzięki zautomatyzowanym systemom analizy wniosków. Najlepiej złożyć wniosek w godzinach pracy firmy. Jeśli wniosek zostanie złożony poza tymi godzinami, decyzja zostanie podjęta jak najszybciej, czyli następnego dnia roboczego rano. Klient zostanie poinformowany o przyznaniu pożyczki za pośrednictwem wiadomości SMS i e-maila.
  5. Wypłata. Pozytywna decyzja zostaje natychmiastowo potwierdzona przez Kuki, a pieniądze są przesyłane na konto klienta. Dzięki szerokiemu wyborowi banków, w których Kuki posiada rachunki bankowe, większość klientów otrzymuje środki w ciągu kilku minut. Do banków, które obsługuje Kuki należą: PKO BP, Pekao, mBank, BRE, MultiBank, BZ WBK, Kredyt Bank, ING Bank Śląski, Millenium, Alior, Bank BPH i Getin Bank. Klienci posiadający konta w innych bankach będą musieli poczekać do następnej sesji bankowej, najpóźniej do następnego dnia.
  6. Kolejna pożyczka. Klient może zaciągnąć kolejną pożyczkę po spłacie poprzedniej w prosty i łatwy sposób za pomocą swojego konta na kuki.pl.

KOSZTY POŻYCZKI W KUKI

W Kuki, koszty pożyczki ponoszą tylko ci klienci, którzy korzystają z pożyczki po raz drugi, ponieważ pierwsza pożyczka jest darmowa. Całkowity koszt składa się z prowizji za udzielenie pożyczki oraz odsetek od kapitału w wysokości 10% w skali roku.

Na przykład, klient, który zaciąga kolejną pożyczkę w wysokości 3000 złotych na okres 30 dni, musi oddać łącznie 3570 złotych. Dla większych pożyczek na ten sam okres spłaty będą to odpowiednio: 4000 złotych – 4760 złotych do spłaty; 6000 złotych – 7140 złotych do spłaty; 8000 złotych – 9519,90 złotych do spłaty.

SPŁATA POŻYCZKI

Pożyczkę należy spłacić najpóźniej w ustalonym w umowie terminie lub wcześniej, jeśli klient jest gotowy do spłaty. W przypadku wcześniejszej spłaty Kuki odliczy część prowizji i odsetek od całkowitego kosztu. Spłatę należy dokonać na jedno z kont bankowych Kuki – najlepiej na takie, na którym klient ma własne konto. W przypadku trudności ze spłatą klient może skorzystać z przedłużenia okresu spłaty o 7, 14 lub 30 dni. Nowy klient może przedłużyć okres spłaty nawet dwukrotnie, a powracający klient tylko raz. Oczywiście przedłużenie okresu spłaty będzie dodatkowo opłacane. Opłata za przedłużenie okresu spłaty wynosi od 9,7% do 15,7%, w zależności od kwoty pożyczki.

W przypadku braku spłaty pożyczki, Kuki naliczy odsetki za zwłokę (14% w skali roku) i podejmie działania w celu spłaty, wysyłając monity. Jeśli działania Kuki nie przyniosą skutku, może to prowadzić do postępowania sądowego lub przekazania sprawy zewnętrznej firmie windykacyjnej. Osoba, która nie spłaca pożyczki, prawdopodobnie będzie miała również problemy z uzyskaniem innych pożyczek, ponieważ zostanie wpisana do bazy BIK.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe: