Lendon – opinie i recenzja

LendOn, marka należąca do Creamfinance Sp. z o. o., na międzynarodowym rynku pożyczkowym działa od stosunkowo niedawna, bo od 2013 roku. W tym krótkim czasie zdążyła się rozwinąć i rozszerzyć swoją działalność na 8 europejskich państw – oprócz Polski są to między innymi Czechy, Hiszpania i Dania. Szybki rozwój firmy bazuje na przejrzystości zasad, łatwej dostępności dla wielu różnych klientów i przystępnych warunkach pożyczek. Dzięki temu, a także dzięki uproszczonemu procesowi wnioskowania, LendOn jest dzisiaj jednym z liderów rynku pożyczek pozabankowych.

Dokładna nazwa firmy: Creamfinance Poland spółka z o. o.
Siedziba firmy: ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa
E-mail: info@lendon.pl
Strona WWW: https://www.lendon.pl/
Telefon kontaktowy: 22 388 64 44
Godziny pracy: Pn. – Pt. 08:00 – 22:00, Sb. – Nd. 09:00 – 18:00
NIP: 525-254-89-58
REGON: 146563260
KRS: 0000453034

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE:

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 2500 złotych przy pierwszej pożyczce bez opłat oraz do 5000 złotych przy kolejnych pożyczkach, choć dostępna kwota zwiększana jest stopniowo i indywidualnie. LendOn powiadamia swoich klientów o możliwej do pożyczenia kwocie. W każdym wypadku termin spłaty pożyczki wynosi od 5 do 45 dni.

Rejestry sprawdzane przez LendOn: Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Dłużników, ERIF. Figurowanie w którejś z powyższych baz danych NIE przekreśla szans na pożyczkę. LendOn ma w swojej ofercie także pożyczki dla dłużników.

Potrzebne dokumenty: Polski, ważny dowód osobisty. W procesie weryfikacji LendOn może poprosić o inne dokumenty.

Zabezpieczenie: LendOn nie wymaga zabezpieczeń ani gwarantów.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak, o 10, 20 lub 30 dni.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W LENDON?

Aby wziąć pożyczkę w LendOn, klient nie może mieć mniej niż 21 lat i nie więcej niż 70 lat. Tak jak w przypadku innych instytucji, należy być obywatelem polskim, na stałe mieszkać w naszym kraju i móc udokumentować to polskim dowodem osobistym.

LendOn udziela pożyczek dla dłużników, dlatego wymogiem nie jest wiarygodność kredytowa, ale będzie sprawdzana zdolność do spłaty pożyczki – klient musi więc posiadać stałe zatrudnienie na terenie Polski.

Jako że LendOn udziela pożyczek w całości przez Internet, wymagane jest posiadanie aktywnego numeru telefonu, konta w polskim banku z dostępem do bankowości internetowej, adresu e-mail i założonego profilu klienta w serwisie LendOn.

POŻYCZKA W LENDON KROK PO KROKU

LendOn udziela pożyczek nie tylko przez Internet, ale także przez telefon lub SMS. Aczkolwiek, klient, który korzysta ich usług po raz pierwszy, musi zrobić to internetowo, za pomocą kilku prostych czynności. Oto one:

  1. Ustalenie kwoty pożyczki i terminu spłaty. Interesującą klienta kwotę pożyczki i okres spłaty można ustawić na prostym kalkulatorze pożyczkowym na stronie lendon.pl, gdzie przy zaciąganiu kolejnych pożyczek, klient może zobaczyć realne koszty pożyczki.
  2. Rejestracja. Strona internetowa LendOn automatycznie przekieruje klienta do formularza rejestracyjnego, służącego do założenia konta w serwisie. LendOn poprosi o podanie danych osobowych, adresowych, informacji o zatrudnieniu oraz numeru PESEL i numeru dowodu osobistego.
  3. Weryfikacja tożsamości i konta bankowego. Proces weryfikacji opiera się na potwierdzeniu danych bankowych klienta za pomocą wykonania przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza lub skorzystania z aplikacji Instantor, która wymaga tylko zalogowania się swoim loginem i hasłem do konta bankowego. Instantor pobierze tylko dane osobowe i numer konta, nie będzie zaś konieczne wykonywanie przelewu, co znacznie skróci czas aplikacji. UWAGA! Nie można wykorzystać do tego konta innej osoby, konta firmowego ani konta współdzielonego.
  4. Wypełnienie wniosku. Po weryfikacji tożsamości, należy skorzystać z zakładki „złóż wniosek” dostępnej na osobistym profilu klienta w LendOn.
  5. Decyzja. Dzięki nowoczesnemu systemowi weryfikacji, LendOn rozpatruje wniosek w ciągu maksymalnie kilkunastu minut w ciągu dnia roboczego. Wnioskować można o każdej porze, ale jeśli wniosek zostanie złożony w dzień świąteczny, LendOn rozpatrzy wniosek dopiero w kolejny dzień pracy firmy. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, LendOn wyśle do klienta SMS-a oraz e-maila.
  6. Wypłata pieniędzy. Pieniądze w LendOn wypłacane są natychmiast po wydaniu pozytywnej decyzji. Jeśli klient posiada konto w banku PKO BP, BZ WBK, Millennium, mBank i Alior, to przelew zostanie zaksięgowany na jego koncie w ciągu kilku minut. W pozostałych przypadkach będzie to najpewniej godzina następnej sesji bankowej, maksymalnie kolejnego dnia roboczego.

KOSZTY POŻYCZKI W LENDON

Pierwsza pożyczka w LendOn – jak zostało to wcześniej wspomniane – jest darmowa, o ile klient spłaci ją w terminie.

Kolejne pożyczki są standardowo obciążone odsetkami stałymi w wysokości 10% oraz prowizją, która jest zmienna w zależności od kwoty pożyczki i okresu spłaty. Przykładowe koszty wyglądają następująco:

Przy pożyczce 5000 złotych na okres spłaty 45 dni, klient musi oddać dodatkowo 1486 złotych, zaś pożyczka mniejsza (3000 złotych) zaciągnięta na miesiąc wygeneruje koszty w wysokości 847 złotych.

SPŁATA POŻYCZKI

LendOn przypomina o zbliżającym się terminie spłaty SMS-em i e-mailem, zaś wszystkie informacje o spłacie znajdują się na prywatnym profilu klienta w LendOn. Znajdują się tam także numery kont bankowych, na które należy przelać pieniądze – najlepiej wybrać ten bank, w którym samemu ma się konto. Oczywiście, spłata jest możliwa w każdym wcześniejszym terminie, a w takim wypadku zmniejsza się także wysokość prowizji i odsetek.

Klienci, którzy nie mają możliwości spłaty pożyczki w terminie, mogą ubiegać się o refinansowanie pożyczki za pomocą innego pożyczkodawcy współpracującego z LendOn. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty (wysokość można sprawdzić w swoim profilu), można przedłużyć okres spłaty o 10, 20 lub 30 dni. W szczególnych przypadkach, takich jak np. choroba, LendOn daje możliwość rozłożenia płatności na raty.

Nie warto jednak spóźniać się ze spłatą – już po 3 dniach od ostatecznego terminu spłaty, LendOn zacznie wysyłać monity i naliczać odsetki karne (14%). Jeśli to nie przyniesie żadnego skutku, to firmie przysługuje prawo przekazania długu do firmy windykacyjnej lub do sądu, który wyda nakaz komorniczy. To niestety wygeneruje dodatkowe koszty, które będzie musiał ponieść klient.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe: