Motopozyczka – opinie i recenzja

Motopożyczka, polska marka finansowa pochodząca z Wrocławia, jest ratunkiem dla osób, które chciałyby pożyczyć kwoty większe niż te oferowane przez standardowe firmy udzielające tzw. chwilówek, ale z różnych względów nie mogące pożyczyć pieniędzy w instytucjach bankowych. Takim osobom Motopożyczka oferuje nawet kilkanaście tysięcy złotych w zamian za ustanowienie zabezpieczenia pożyczki na samochodzie. Pożyczkodawcą w przypadku Motopożyczka jest firma mbr Finance S.A.

Dokładna nazwa firmy: MBR FINANCE S A
Siedziba firmy: Plac Solny 16, Wrocław
E-mail: kontakt@motopozyczka.pl
Strona WWW: 
Telefon kontaktowy: 71 337 50 58
Godziny pracy: 
NIP: 8982204256
REGON: 22190609
KRS: 535456

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Ratalna

Maksymalna kwota pożyczki: 50 000 zł, pod warunkiem, że ta kwota nie przekracza 80% wartości rynkowej samochodu. Okres spłaty może wynosić od 6 do 60 miesięcy, bez względu na to, jaka kwota została pożyczona.

Rejestry sprawdzane przez Motopożyczka: Biura Informacji Kredytowej

Potrzebne dokumenty: Dowód osobisty, drugi dokument tożsamości ze zdjęciem, dowód rejestracyjny samochodu, polisa OC, polisa AC w przypadku kwoty większej niż 10 tysięcy złotych, dokument poświadczający dochody.

Zabezpieczenie: Samochód; gwarant, jeśli klient pożycza więcej niż 10 tysięcy złotych i nie ma polisy AC.

Przedłużenie okresu spłaty: Nie.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Nie.

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W MOTOPOŻYCZKA?

Pożyczkę pod zastaw samochodu w Motopożyczka może zaciągnąć osoba pełnoletnia, która mieszka na terenie Polski i otrzymuje tutaj regularne dochody w wysokości pozwalającej mu na spłatę zaciągniętego zobowiązania. Klient może zaciągnąć pożyczkę jako osoba fizyczna, ale także jako reprezentant firmy.

Choć Motopożyczka weryfikuje bazę danych Biur Informacji Kredytowej, nie odmówi klientowi pożyczki, jeśli ten w niej figuruje – zabezpieczenie stanowi samochód oraz ewentualny gwarant (Motopożyczka oferuje skorzystanie z usług firmy poręczającej za dodatkową opłatą), jeśli pożyczka opiewa na kwoty przekraczające 10 tysięcy złotych. Dla jeszcze lepszego zabezpieczenia spłaty pożyczki w wspomnianej wysokości, Motopożyczka wymaga także zgody współmałżonka (jeśli taki istnieje).

Oczywiście, pożyczkobiorca musi posiadać samochód. Jedynym wymogiem dotyczącym pojazdu jest to, by jego wiek nie przekraczał 20 lat.

Poza wymienionymi powyżej, pożyczkobiorca musi posiadać numer telefonu, adres e-mail oraz konto bankowe w polskim banku, co jest niezbędne do przejścia całej procedury pożyczkowej.

POŻYCZKA W MOTOPOŻYCZKA KROK PO KROKU

  1. Ustalenie kwoty pożyczki i okresu spłaty. Służy temu specjalny kalkulator pożyczkowy dostępny na stronie motopozyczka.pl, który pokaże także wysokość miesięcznej raty. Oprócz ustawienia pożądanych parametrów, należy w nim podać także swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Można także skorzystać z zapytania mailowego pod adres kontakt@motopozyczka.pl lub zadzwonić pod numer telefonu +48 71 337 50 58.
  2. Formularz kontaktowy. Po kliknięciu przycisku „wyślij” na kalkulatorze pożyczkowym, klient zostanie przeniesiony do formularza kontaktowego, w którym należy podać wszystkie potrzebne do udzielenia pożyczki dane osobowe, adresowe, dotyczące zatrudnienia i wysokości zarobków, jak również wszystkie wymagane parametry techniczne zastawianego samochodu.
  3. Ustalenie konkretnej oferty z Motopożyczka. Po dokładnym zweryfikowaniu wypełnionego przez klienta formularza, co najczęściej następuje w ciągu 24 godzin, Motopożyczka skontaktuje się z nim i przedstawi mu konkretną wysokość pożyczki, która może różnić się od tej wnioskowanej.
  4. Spotkanie z przedstawicielem firmy. Jeśli klient zaakceptuje ofertę przedstawioną mu przez Motopożyczka, wtedy firma wyśle do niego przedstawiciela, który pomoże dopełnić wszystkich formalności, podpisze umowę, a także dostarczy mu niezbędne dokumenty, by można było ustanowić zabezpieczenie na samochodzie w wydziale komunikacji.
  5. Wypłata pieniędzy. Po tym, jak przedstawiciel Motopożyczka dostarczy do siedziby firmy wszystkie podpisane przez klienta dokumenty, pieniądze powinny zostać wysłane na konto klienta w przeciągu doby. Od wysłania do zaksięgowania tych pieniędzy może minąć kolejna doba, ale może to także nastąpić wcześniej, gdyż zależy to przede wszystkim od godzin sesji bankowych.
  6. Kolejna pożyczka. Klient może oczywiście zaciągnąć kolejną pożyczkę, ale nie wcześniej jednak niż po spłacie poprzedniej.

KOSZTY POŻYCZKI W MOTOPOŻYCZKA

Podobnie jak w większości innych firm pożyczkowych, Motopożyczka nakłada na klienta standardowe opłaty za udzielenie pożyczki. Są to odsetki stałe, wynoszące 10% w skali roku, a także prowizja, której wysokość zawiera się w przedziale 4,58% – 1,67% doliczana miesięcznie do każdej raty.

Przykładowo, pożyczka w wysokości 20 000 złotych zaciągnięta na 36 miesięcy będzie kosztować klienta dodatkowe 23 232,40 złotych, zaś pożyczka maksymalna ze spłatą w 60 ratach to dodatkowe koszty 63 740,80 złotych.

SPŁATA POŻYCZKI

Spłaty pożyczki należy koniecznie dokonywać według harmonogramu dołączonego do umowy pożyczki. Jest to bardzo ważne, gdyż Motopożyczka nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty lub odłożenia płatności nawet jednej raty, a każde spóźnienie będzie karane odsetkami. Można jednak spłacić pożyczkę wcześniej – w całości lub w części.

W przypadku niespłaconej pożyczki, Motopożyczka z pewnością naliczy odsetki za zwłokę (14% w skali roku), a także będzie upominać się o spłatę, wysyłając monity. Oczywiście Motopożyczka może podjąć kroki prawne, w tym także te zmierzające do postępowania sądowego, ale najpierw będzie próbowała odzyskać dług od gwaranta (jeśli jest ustanowiony) i, rzecz jasna, dokona zajęcia samochodu. Klient musi liczyć się także z tym, że ucierpi jego historia kredytowa – Motopożyczka z pewnością dokona odpowiedniego wpisu do BIK.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe: