Szybka Gotówka – opinie i recenzja

Szybka Gotówka, jako jedna z wielu polskich instytucji pozabankowych, swoje pole działania znajduje w udzielaniu tzw. chwilówek, czyli niskich kwot pieniędzy z systemem spłaty „na raz” po krótkim czasie. Cechą wyróżniająca jest z pewnością podejście do klienta i jakość jego obsługi – klient może uzyskać pożyczkę na wszystkie sposoby (Internet, SMS, telefon), a przy tym liczyć na stały i dogodny kontakt z biurem obsługi klienta, nawet przez Skype.

Dokładna nazwa firmy: Tribution Consult Ltd.
Siedziba firmy: Quijano Chambers, P.O. Box 3159, Road Town, Tortola, VG1110, Brytyjskie Wyspy Dziewicze
E-mail: info@szybkagotowka.pl
Strona WWW: szybkagotowka.pl
Telefon kontaktowy: 22 873 80 73
Godziny pracy: Pn. – Pt. 08:00 – 19:00, Sb. – Nd. 09:00 – 17:00
NIP: 525-255-42-32
REGON: 146670865
KRS: 

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

Typ pożyczki: Chwilówka

Maksymalna kwota pożyczki: 6000 złotych zarówno przy pierwszej pożyczce za darmo, jak i przy kolejnych pożyczkach. Pierwsza pożyczka może być wzięta na okres od 1 do 30 dni, zaś każda kolejna – maksymalnie do 65 dni.

Rejestry sprawdzane przez Szybka Gotówka: BIK, KRD, BIG i ERIF

Potrzebne dokumenty: Polski, ważny dowód osobisty.

Zabezpieczenie: Nie.

Przedłużenie okresu spłaty: Tak, poprzez refinansowanie.

Odstąpienie od umowy: Tak, w ciągu 14 dni.

Przelew weryfikacyjny: Tak

KTO MOŻE WZIĄĆ POŻYCZKĘ W SZYBKA GOTÓWKA?

Aby wziąć pożyczkę w Szybka Gotówka należy być pełnoletnim obywatelem polskim i konsumentem w rozumieniu prawa (tzn. nie można zaciągnąć pożyczki na działalność gospodarczą lub firmę). Pożyczkobiorca musi mieszkać (i być zameldowanym) w Polsce, posiadać tutaj stałe dochody w odpowiedniej wysokości, oraz mieć pełną zdolność do czynności prawnych.

Niestety, Szybka Gotówka nie ma w swojej ofercie pożyczek dla dłużników, więc jeśli klient znajduje się w bazach BIK, BIG, KRD i ERIF, nie zostanie mu udzielona pożyczka – tak samo, jak w przypadku, gdy ma już jedną, aktywną pożyczkę w Szybka Gotówka.

Klient musi być w stanie zaciągnąć pożyczkę przez Internet, a do tego będą mu potrzebne: telefon komórkowy, dostęp do internetu i dostęp do bankowości elektronicznej, adres e-mail, konto bankowe w polskim banku i osobisty profil założony w serwisie szybkagotowka.pl.

POŻYCZKA W SZYBKA GOTÓWKA KROK PO KROKU

1. Ustalenie kwoty i terminu spłaty. Dokonuje się tego w jednym, prostym kroku, za pomocą suwaków dostępnych na stronie szybkagotowka.pl. Można przy okazji, jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki, zobaczyć jakie będą całkowite koszty. Po ustawieniu pożądanych parametrów, wystarczy tylko kliknąć przycisk „weź swoją pożyczkę”.

2. Rejestracja i wniosek. Przy zaciąganiu pierwszej pożyczki, rejestracja i zakładanie konta w serwisie odbywa się przy jednym podejściu. Szybka Gotówka wymaga jedynie standardowych informacji potrzebnych w prawie wszystkich firmach pożyczkowych: imienia i nazwiska, numerów PESEL i dowodu osobistego, adresu zamieszkania oraz informacji o otrzymywanych dochodach.

3. Weryfikacja tożsamości i danych bankowych klienta. Szybka Gotówka wymaga niestety wykonania przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 złotego. Można to zrobić w trybie zwykłym – czyli przelewem na konto wskazane przez Szybka Gotówka. Warto jednak skorzystać z systemu ekspresowych płatności Blue Media, który w błyskawicznym tempie przeleje tę złotówkę na wskazane konto, a to znacznie skróci czas weryfikacji. Należy przy tym pamiętać o tym, by konto użyte do weryfikacji nie należało do innej osoby, nie było z nikim współdzielone i nie było firmowe. Procesu weryfikacji nie przejdą też konta SKOK-ów.

4. Decyzja o przyznaniu pożyczki. Podjęcie decyzji nie powinno zająć więcej niż kilkanaście minut, jeżeli Szybka Gotówka nie będzie miała wątpliwości co do danych zawartych we wniosku i nie będzie musiała kontaktować się z klientem telefonicznie. Opóźnić decyzję może także złożenie wniosku poza godzinami pracy – wtedy trzeba będzie poczekać do następnego dnia roboczego. Szybka Gotówka zawsze informuje swoich klientów SMS-em i e-mailem o przyznaniu pożyczki.

5. Wypłata. Pieniądze przelewane są tuż po wydaniu decyzji, po czym znajdą się na koncie klienta najpóźniej następnego dnia roboczego. Czas otrzymania przelewu zależy od sesji bankowych pomiędzy bankami.

6. Kolejna pożyczka. Aby wziąć kolejną pożyczkę, wystarczy zalogować się na swoim koncie w szybkagotowka.pl i skorzystać z opcji „złóż wniosek”.

KOSZTY POŻYCZKI W SZYBKA GOTÓWKA

Klient będzie musiał wnieść dodatkowe opłaty (płacone wraz z oddawaną pożyczką) tylko przy drugiej i kolejnych pożyczkach. W takim wypadku będzie się musiał liczyć z dodatkowymi 10% w skali roku od kwoty bazowej oraz prowizją dla Szybka Gotówka.

Oczywiście, im większa kwota pożyczki i im dłuższy okres spłaty, tym prowizja będzie większa. Koszty są zobrazowane poprzez następujące przykłady: 1000 zł zaciągnięte na 5 dni będzie kosztowało klienta 111,35 złotych, ale już kwota 2000 złotych ze spłatą w ciągu 15 dni wyniesie 348,30 złotych. Maksymalna kwota pożyczki, 6000 złotych ze spłatą w najdłuższym możliwym okresie wyniesie 1901,25 złotych, czyli prawie 1/3 kwoty podstawowej pożyczki.

SPŁATA POŻYCZKI

Spłaty w Szybka Gotówka musi być dokonana maksymalnie w dniu wskazanym w umowie pożyczki, a klient otrzyma stosowne przypomnienie na kilka dni przed ostatecznym terminem spłaty. Można pożyczkę spłacić wcześniej i, jeśli tylko ma się taką możliwość, jest to bardzo korzystne, gdyż wtedy zmniejsza to kwotę oprocentowania i prowizji.

W przypadku problemów ze spłatą w terminie, można skorzystać z opcji refinansowania, czyli w praktyce zaciągnięcia kolejnej pożyczki w innej firmie współpracującej z Szybka Gotówka. Nowa pożyczka pokryje koszty spłaty poprzedniej. Niestety, nie jest to opcja darmowa i pociągnie za sobą dodatkowe koszty.

Jeśli klient nie chce lub nie może skorzystać z dofinansowania, a także uparcie nie spłaca pożyczki, Szybka Gotówka zacznie naliczać odsetki karne i wysyłać stosowne monity. Brak odpowiedzi ze strony klienta spowoduje zaostrzenie podejmowanych działań i może skutkować oddaniem długu do firmy windykacyjnej lub założeniem klientowi sprawy w sądzie oraz wszczęciem postępowania komorniczego. To nałoży kolejne (i wysokie) koszty na klienta. Spowoduje to także problemy z zaciągnięciem kolejnych pożyczek, również w innych instytucjach finansowych.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe: