Via Sms – opinie i recenzja

Klienci VIA SMS z pewnością będą zadowoleni z faktu, że ta firma może pochwalić się certyfikatem RZETELNA FIRMA oraz nagrodami w kategorii „przyjazna pożyczka”. Oznacza to, że klienci VIA SMS mogą liczyć na klarowne zasady, przystępne koszty i niezawodny system weryfikacji.

W Polsce VIA SMS działa od 2011 roku i wcześniej otworzyła swoje oddziały również w sześciu innych krajach europejskich.

Dokładna nazwa firmy: VIA SMS PL Sp. z o.o.
Siedziba firmy: al. Jerozolimskie 123A, Warszawa
E-mail: info@viasms.pl
Strona WWW: www.viasms.pl
Telefon kontaktowy: 22 388 88 88
Godziny pracy: Pn. – Pt. 08:00 – 22:00, Sb. 08:00 – 18:00, Nd. 08:00 – 16:00
NIP: 899-27-04-87
REGON: 021370663
KRS: 0000367773

PODSTAWOWE INFORMACJE O POŻYCZCE

KTO MOŻE WNIEŚĆ POŻYCZKĘ W VIA SMS?

VIA SMS może udzielić pożyczki osobom, które spełniają pewne warunki. Podstawowym warunkiem jest wiek, który musi mieścić się w przedziale od 20 do 72 lat. Dodatkowo, wymagane jest polskie obywatelstwo (potwierdzone dowodem osobistym), meldunek w Polsce oraz regularne dochody w odpowiedniej wysokości – na tej podstawie zostanie oceniona zdolność klienta do spłaty pożyczki. Należy jednak pamiętać, że pożyczka udzielana jest wyłącznie na cele konsumenckie, a nie na cele firmowe.

Niestety, VIA SMS nie udziela pożyczek klientom, którzy mają zadłużenie. Klienci, których dane znajdują się w wymienionych wcześniej rejestrach, nie otrzymają pożyczki w VIA SMS.

Aby klient mógł skorzystać z pożyczek internetowych VIA SMS, musi posiadać numer telefonu, adres e-mail oraz konto bankowe. Konieczne będzie również założenie indywidualnego profilu na stronie.

POŻYCZKA W VIA SMS KROK PO KROKU

KOSZTY POŻYCZKI W VIA SMS

Klient poniesie koszty tylko przy drugiej i każdej kolejnej pożyczce, ponieważ pierwsza pożyczka jest zwolniona z opłat dla nowych klientów. Przy kolejnych pożyczkach VIA SMS nalicza standardowe dla większości firm pożyczkowych opłaty: odsetki (10% rocznie) oraz prowizję. Całkowity koszt pożyczki w najgorszym przypadku nie przekroczy 25% kwoty podstawowej.

Klient, decydując się na pożyczkę w wysokości 2000 złotych na okres 30 dni, poniesie koszty w wysokości 483 złote. Wyższe pożyczki – 3000 i 4000 złotych – wygenerują koszty odpowiednio 716 i 943 złote.

SPŁATA POŻYCZKI

Wszystkie szczegóły dotyczące spłaty pożyczki znajdują się w umowie oraz na profilu klienta – obejmują one ostateczny termin spłaty, konto, na które należy dokonać przelewu oraz tytuł przelewu. Znajdują się tam również informacje dotyczące ewentualnego przedłużenia spłaty. Jeśli klient ma problemy finansowe, które uniemożliwiają mu spłatę, może on przedłużyć okres spłaty o 7, 14 lub 30 dni, wnioskując wcześniej o odpowiednią opłatę.

Klient nie musi ściśle trzymać się terminu spłaty i może spłacić pożyczkę wcześniej. Jest to korzystne, ponieważ w takim przypadku klient ma prawo do zwrotu części kosztów związanych z prowizją i odsetkami.

Jeśli klient nie spłaci pożyczki, VIA SMS będzie naliczać odsetki już pierwszego dnia po terminie płatności w wysokości 14%. Jeśli klient nie odpowiada na monity, VIA SMS może skierować sprawę do firmy windykacyjnej lub rozpocząć postępowanie sądowe i komornicze. To wiąże się z dodatkowymi, bardzo wysokimi kosztami, a także może obniżyć wiarygodność kredytową klienta.

Sprawdź inne firmy pożyczkowe: